22.10.2018

OPĆINA MEDULIN: izbori za mjesne odbore 2018.; Rezultati izbora – PRIVREMENI REZULTATI

Na temelju Odluke Općinskog vijeća Općine Medulin o raspisivanju izbora za članove mjesnih odbora od 06. rujna u nedjelju 21. listopada  u vremenu od 7 do 19 sati održani su izbori za članove vijeća mjesnih odbora. Izbori su održani na uobičajenim biračkim mjestima, osim izbora u Medulinu koji su održani u obnovljenom prostoru bivše ambulante.

Prema zaključenom popisu birača, Mjesni odbor Medulin I ima 1409 birača, Medulin II 1581 birača, Pomer 406 birača, Banjole 948 birača, Premantura 807 birača, Vinkuran 811 i Pješčana uvala 556 birača.

Na izborima se u svakom mjesnom odboru biralo pet članova vijeća mjesnih odbora.

Broj članova vijeća koji će biti izabran sa svake kandidacijske liste utvrđen je DHondtovom metodom. Pravo na sudjelovanje u diobi mjesta u vijeću mjesnog odbora dobile su liste koje su na izborima dobile najmanje 5% važećih glasova birača.

Rezultati će biti konačni za 48 sati, nakon isteka roka za prigovore.

Izborno povjerenstvo objavilo je privremene izborne rezultate:

MJESNI ODBOR MEDULIN I

A Mjesni odbor Medulin I ima ukupno 1409 birača B ukupno je glasovalo 186 birača odnosno 13,2% birača C važećim je utvrđeno 186 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 0 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA Medulin I

1. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositeljica liste: SANJA DVORSKI – VOJAK Broj glasova 26 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 0

2. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS ISTARSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – PARTITO ISTRIANO DEI PENSIONATI ISU – PIP

Nositeljica liste: CINZIA ZUBIN Broj glasova 45 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

3. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositeljica liste: TATJANA MIŠKOVIĆ MILIĆ Broj glasova 115 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 4

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora Medulin I izabrani su:

1. Tatjana Mišković Milić KLTMM 2. Ivan Kirac KLTMM 3. Marijana Bošnjak KLTMM 4. Vencel Arambašić KLTMM 5. Cinzia Zubin IDS – PIP

MJESNI ODBOR MEDULIN II

A Mjesni odbor Medulin II ima ukupno 1581 birača B ukupno je glasovalo 181 birača odnosno 11,44% C važećim je utvrđeno 175 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 6 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA Medulin II

1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS ISTARSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – PARTITO ISTRIANO DEI PENSIONATI ISU – PIP

Nositelj liste: JOSIP GRAKALIĆ Broj glasova 52 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

Nositelj liste: SANDRO RADOŠEVIĆ Broj glasova 123 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 4

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora Medulin II izabrani su:

1. Sandro Radošević KL SR 2. Kristof Debeljaković KL SR 3. Marko Relota KL SR 4. Martina Bognar KL SR 5. Josip Grakalić IDS PIP

MJESNI ODBOR BANJOLE

A Mjesni odbor BANJOLE ima ukupno 948 birača B ukupno je glasovalo 200 birača odnosno ukupno 21,095 C važećim je utvrđeno 198 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 2 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA BANJOLE

1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS ISTARSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – PARTITO ISTRIANO DEI PENSIONATI ISU – PIP Nositelj liste: DANIELE KUMAR Broj glasova 38 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: DRAŽEN MIŠKOVIĆ Broj glasova 160 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 4

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora BANJOLE izabrani su:

1. Dražen Mišković KL DM 2. Aljoša Ukotić KL DM 3. Andrej Jovan KL DM 4. Jadranka Nišević KL DM 5. Daniele Kumar IDS – PIP

MJESNI ODBOR POMER

A Mjesni odbor POMER ima ukupno 406 birača B ukupno je glasovalo 132 birača odnosno ukupno 32,51 % C važećim je utvrđeno 131 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 1 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA POMER 1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS Nositelj liste: MARKO ZLATIĆ Broj glasova 39 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: CLAUDIO ZUCCON Broj glasova 92 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 4

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora POMER izabrani su:

1. Claudio Zuccon KL CZ 2. Ivana Marić KL CZ 3. Valter Terlević KL CZ 4. Vesna Gojak KL CZ 5. Marko Zlatić IDS

MJESNI ODBOR PREMANTURA

A Mjesni odbor PREMANTURA ima ukupno 807 birača B ukupno je glasovalo 211 birača odnosno 26,14% C važećim je utvrđeno 208 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 3 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA PREMANTURA

1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS

Nositelj liste: NEVEN IVEŠA Broj glasova 69 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 2

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

Nositelj liste: LJUBOMIR MEZULIĆ Broj glasova 91 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 2

3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

Nositelj liste: TOMISLAV NOVAK Broj glasova 48 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora PREMANTURA izabrani su:

1. Ljubomir Mezulić KL LJM 2. Ingrid Stanić KL LJM 3. Neven Iveša IDS 4. Mattias – Franc Stojanović IDS 5. Tomislav Novak SDP

MJESNI ODBOR VINKURAN

A Mjesni odbor VINKURAN ima ukupno 811 birača B ukupno je glasovalo 215 birača odnosno 26,5 % C važećim je utvrđeno 215 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 0 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA VINKURAN

1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS Nositelj liste: EDUARD KLIMIĆ Broj glasova 74 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 2

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: VJENCESLAV NOVAK Broj glasova 76 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 2

3. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: ALEN PERŠIĆ Broj glasova 65 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora VINKURAN izabrani su:

1. Eduard Klimić IDS 2. Marija Vareško IDS 3. Vjenceslav Novak KL VN 4. Ratomir Stokić KL VN 5. Alen Peršić KL AP

MJESNI ODBOR PJEŠČANA UVALA

A Mjesni odbor PJEŠČANA UVALA ima ukupno 556 birača B ukupno je glasovalo 137 birača odnosno 24,6% C važećim je utvrđeno 133 glasačkih listića D nevažećim je proglašeno 4 glasačkih listića

Utvrđeni su slijedeći rezultati glasovanja ZA VIJEĆE MJESNOG ODBORA PJEŠČANA UVALA

1. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS Nositelj liste: DARIO VERBANAC Broj glasova 38 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

2. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: DEAN IVANDIĆ

Broj glasova 60 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 3

3. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: DRAGAN MODRUŠAN Broj glasova 35 Broj osvojenih mjesta u vijeću MO 1

Slijedom navedenog, u Vijeće Mjesnog odbora PJEŠČANA UVALA izabrani su:

1. Dean Ivandić KL DI 2. Tatjana Kesić KL DI 3. Andi Peruško KL DI 4. Dario Verbanac IDS 5. Dragan Modrušan KL DM

Načelnik Općine Medulin sazvati će prve sjednice novoizabranih vijećana kojima će izabrani članovi između sebe izabrati predsjednike mjesnih odbora za novi četverogodišnji mandat.