20.02.2019

LiDraNo

Jučer, 19. veljače u Domu hrvatskih branitelja u Puli održana je županijska razina smotre dječjeg stvaralaštva Lidrano 2019. Organizator smotre ove je godine bila OŠ dr. Mate Demarina Medulin.

Literarni radovi učenika osnovnih škola  predloženi za državnu razinu:

  1. Marko Kamba, Bila jedna maslina, mentorica Željka Sučić, OŠ Marije i Line, Umag
  2. Matej Brenko, Daž, mentorica Samanta Jakus, OŠ Vladimira Gortana, Žminj
  3. Gabrijela Soldo, Djed, mentorica Svjetlana Vulin, OŠ Monte Zaro, Pula
  4. Lisa Orbanić, Bajka o ljubičastokosoj Petri, mentorica Gordana Otočan, OŠ Vladimira Gortana, Žminj
  5. Lea Bratanović, Vrime pasiva, mentorica Morena Legović, OŠ Vladimira Nazora, Pazin
  6. Alex Ewald Kehonjić, Moje oči, mentorica Mirjana Rabar, OŠ I.G.Kovačić, Čepić
  7. Dino Peruško, Upute za uporabu, mentorica Klaudia Blašković, OŠ Matije VLačića, Labin
  8. Marta Vede, Zašto uvijek moram biti vezan?, mentorica Jelena Urošević Hušak, OŠ Veruda, Pula

  Literarni radovi učenika srednjih škola predloženi  za državnu razinu:

  1. Dino Hapadžić, Tišina, mentorica Gordana Poldrugovac, SŠ Mate Blažine, Labin
  2. Mirko Grgorinić, Kolo, mentorica Jasna Perković Milosavljević, Gimnazija Pula
  3. Vanessa Buždon, More, mentorica Orijana Paus, Pazinski kolegij
  4. Roberta Smilović, Naslišaj…, mentorica Radmila Zaletel, Gimnazija i strukovna škola J. Dobrile, Pazin
  5. Marlen Damijanić, Ustani ča si, mentorica Dolores Petrinić, Strukovna škola E. Kumičića, Rovinj

   Novinarski radovi učenika osnovne škole predloženi za državnu razinu:

  1. Frančeska Licul, Obitelj Lellmann, mentorica Suzana Cvijić Jeremić,  OŠ Vitomir Širola Pajo
  2. Paola Širol, Put u Japam, mentorica Suzana Cvijić Jeremić, OŠ Vitomir Širola Pajo
  3. Emina Hadžić, Čitanje (ni)je in, mentorica Dragica Pršo, OŠ Monte Zaro
  4. Matija Matić, Da ponovno biram posao, ponovno bih bila veterinar, OŠ Kaštanjer, Pula
  5. Lena Zuban, Lovačka priča ili priča jednog lovca, mentorica Mirjana Fiorido, OŠ Kaštanjer, Pula

 

Novinarski radovi učenika srednjih škola predloženi za državnu  razinu:

  1. Lovre Labura, Rakljanski govor, mentorica Tina Horvat, SŠ Poreč
  2. Vanesa Aničić, Dijete ima pravo na mentalno zdravlje!, mentorica Branka Tomljenović, SŠ Mate Blažine, Labin
  3. Ivan Slijepčević, Nestaje li urbana Pula?, mentorica Ivana Petrinić, Gimnazija Pula
  4. Bojana Simić, Radoznalost je ono što nas pokreće, mentorica Anči Ritossa Blažević, SŠ Poreč
 

 

 

OŠ Vitomir Širola – Pajo
Školski listovi osnovnih škola predloženi za državnu razinu:

 

1.       Cvrčak, OŠ dr. Mate Demarina Medulin, urednica Sara Lorencin, mentorica Tina Ribić

2.       Skriveno blago, OŠ Veruda, urednik David  Lunko, mentorica Jelena Urošević Hušak

3.       ZORT, OŠ Jože Šurana, urednica Lana Maretić, mentorica Jadranka Lukić

4.       http://zaro.com.hr//,  OŠ Monte Zaro, urednica Petra Nađ, mentorica Dragica Pršo

 

 

 

Školski listovi srednjih škola predloženi za državnu razinu:

  1. Stvarnost, urednica Gaia Herak, mentorica Radmila Zaletel, Gimnazija i strukovna škola J. Dobrila, Pazin
  2. Žuti list, urednica Danijela Novaković, mentorica Ana Šarčević, Strukovna škola Pula

 

  Dramsko – scensko stvaralaštvo, pojedinačni nastupi osnovnih škola :

  1. Marija Šantor, Dragi Charlie, mentorica Gordana Poropat Alihodžić, OŠ Tar, Vabriga
  2. Marija Brajković, Ustani se Tone, mentorica Jelena Načinović, oš Vladimira Nazora, Pazin

 

Dramsko – scensko stvaralaštvo, pojedinačni nastupi  srednjih  škola :

  1. Nicole Mogorović, Stručak toponimske pozeje, mentorica Dolores Petrinić, Strukovna škola E. Kumičića, Rovinj
  2. Aida Mrkaljević, Naša tajna, mentorica Anči Ritossa Blažević,SŠ Mate Balote, Poreč

Dramsko – scensko stvaralaštvo, skupni nastupi osnovnih škola  predloženi za državnu razinu:

  1. OŠ Vidikovac Pula, Petrica pričalica, mentorica Bojana Manzin
  2. OŠ Kaštanjer Pula, Crvenkapica, mentorica Eržebet Kvaranta
  3. OŠ Matija Vlačića Labin, Morska škola, mentora Dilana Dagostin Mohorović

 

 

Dramsko -scensko stvaralaštvo, skupni nastupi  srednjih  škola  predloženi za državnu razinu:

 

  1. Gimnazija Pula, Od subote do subote, mentorica Meri Šimunov
  2. SŠ Mate Blažine, Bajka o potonulim zvonima, mentorica Amneris Ružić  Fornažar

 

Radijske emisije srednjih škola predloženih za državnu razinu:

  1. „Hrvatski san“ – Gimnazija i strukovna škola J. Dobrile Pazin
  2. „Crno zloto“ – SŠ Mate Blažine Labin
  3. „Hoće(mo) li nestati? – Pazinski kolegij – Klasična gimnazija s pravom javnosti