20.05.2019

PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU PERAJAMA I BRZINSKOM RONJENJU

Proteklog vikenda održano je u Rijeci na bazenu na Kantrida Otvoreno Prvenstvo Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju u kategorijama mlađih juniora, juniora i seniora na kojem su nastupili natjecatelji i natjecateljke RSK “Mladost” Medulin i KPA “Uljanik” Pula. Plivale su se sljedeće discipline: 50, 100, 200, 400, 800 i 1500 plivanje perajama, 50 apnea, 100, 400 i 800 brzinsko ronjenje, 50, 100, 200 i 400 bifins te štafete 4×50 i 4×100 bifins te 4×50, 4×100 i 4×200 plivanje perajama. RSK “Mladost” Medulin nastupio je u sastavu Valeria Kirac, Ema Ivetić, Mateo Biletić, Luka Bohač, Marco Cafolla, Lean Osmanović, Filip Cafolla, Ana Miličević, Barbara Matika, Marta Gortan, Mihael Botić, Mark Miota, Natali Žgomba, Marko Sremec, Denis Dobran, Karlo Reljanović, Lara Miota, Lea Ikić Čupev, Lana Rački, Meri Bernobić, Ana Jerković i Tara Pavlović.

Marko Sremec je bio drugi u disciplinama 50 i 400 plivanje perajama te 400 brzinsko ronjenje i treći na 100 i 200 pp.

Lea Ikić Čupev je u disciplinama 400 i 800 br bila treća.

Juniorka  Ema Ivetić je u apsolutnoj kategoriji bila druga na 400 i 1500 pp, treća na 800 pp i 100 br        dok je među juniorkama bila prva na 400 pp, 1500 pp i 100 br te druga na 100 i 800 pp.

Mlađi junior Marco Cafolla osvojio je apsolutno drugo mjesto na 1500 pp, među juniorima prvo mjesto na 100 i 1500 pp, treće mjesto na 400 i 800 pp, među mlađim juniorima bio je najbolji na 100, 400, 800 i 1500 pp te drugi na 200 pp.

Junior Mateo Biletić osvojio je drugo mjesto u disciplini 400 br te treće mjesto u disciplinama 100 br i  800 br.

Mlađi junior Lean Osmanović osvojio je prvo mjesto na 50 i 200 pp, drugo mjesto na 100 pp te treće mjesto na 400 i 800 pp i 50 apnea.

Mlađi junior Luka Bohač osvojio je apsolutno drugo mjesto na 800 br i treće mjesto na 1500 pp, među juniorima je bio drugi na 1500 pp, prvi na 100, 400 i 800 br gdje je slavio i u mlađe juniorskoj konkurenciji dok je na 400, 800 i 1500 pp bio drugi.

Mlađa juniorka Lara Miota je osvojila treće mjesto na 50 apnea i 400 bifin.

Veteran Denis Dobran osvojio je drugo mjesto na 50 pp.

 

Ženska štafeta 4×100 pp (Ivetić, Jerković, Miličević, Pavlović) doplivala je do drugog mjesta.

Muška seniorska štafeta 4×200 pp (Cafolla, Osmanović, Bohač, Sremec) osvojila je treće mjesto.

Muška juniorska štafeta 4×50 (Biletić, Bohač, Osmanović, Cafolla) te 4×100 pp (Biletić, Osmanović, Miota, Cafolla) bila je prva dok je štafeta 4×100 pp doplivala i do bronce među seniorima.

Barbara Matika srušila je mlađe kadetski Državni rekord na 400 plivanje perajama.

Luka Bohač srušio je mlađe juniorski rekord Hrvatske na 800 brzinsko ronjenje.

Ema Ivetić sjajnom utrkom na 1500 plivanje perajama srušila je juniorski Državni rekord, također skupila je dovoljno bodova za A normu za ulazak u juniorsku reprezentaciju Hrvatske koja će putovati na Svjetsko juniorsko prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju koje će se održati krajem srpnja u Sharm El-Sheikhu u Egiptu.