21.05.2019

Nagrađeni najuspješniji maturanti Grada Pule.

Tradicionalnim prijemom koji se  održao danas u Gradskoj palači , gradonačelnik Pule, Boris Miletić, čestitao je, uz mali znak pažnje, najuspješnijim maturantima za postignuti uspjeh u školskoj godini 2018./19.
„Držim da Grad Pula veliku pažnju polaže na obrazovanje, trudimo se osim samog školstva, ponuditi i društvene, kulturne aktivnosti da svatko u našem gradu pronađe ono što ga zanima.“ rekao je Miletić. Dodao je i da ako želimo biti konkurentni naš se put mora temeljiti na znanju, te da u onome što radimo, moramo težiti izvrsnosti, hvaleći učenike kako su oni upravo to, izvrsni u svom školovanju. Poručio im je da proces učenja i stvaranja nikada ne prestaje te poželio im srdačno puno uspjeha u daljnjem obrazovanju.
„Želim vam da svojim stvaranjem doprinesete da naša Pula i i Istra budu još naprednije.“ dodao je gradonačelnik Miletić za kraj.
Ravnatelj Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna Davor Kliman, ispred ravnateljica i ravnatelja ostalih škola zahvalio je Gradu što obraća pažnju na najbolje učenike, te je uz čestitke kolegama i učenicima izrazio nadu da će mnogi maturanti studirati i ostati upravo u Puli.

Željama da se današnji maturanti razvijaju u Puli, izrazila je i pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Elvira Krizmanić Marjanović. 

Sutra se kako diljem Hrvatske, tako i u Puli održava tradicionalna Norijada, te je gradonačelnik Boris Miletić izrazio nadu da će sve proteći u najboljem redu.

NAJBOLJI MATURANTI  2018/19.

1.        GIMNAZIJA PULA
LUKA BURŠIĆ, Vodnjan   (Ravnatelj Filip Zoričić)

2.        PRIVATNA GIMNAZIJA  JURAJ DOBRILA PULA
MONIKA DEDAJ,  Pula (Ravnatelj Branimir Červar

3.        DANTE ALEGHIERI
BARTOL MATOŠEVIĆ , Pula  (Profesor Samuel Brussich)

4.        INDUSTRIJSKO OBRTNIČKA ŠKOLA
MORIS MACUKA , Vinkuran , (Ravnatelj Petar Gavrić)

5.        TEHNIČKA ŠKOLA
VEDRAN ZOVIĆ, Pomer  (Ravnateljica Sandra Balde )

6.        ŠKOLA ZA TURIZAM, UGOSTITELJSTVO I TRGOVINU
DEVIN JURAJ,   Pula (Ravnateljica Orhideja Petković)

7.        GLAZBENA ŠKOLA
ANDRIJA BOŠNJAKOVIĆ, Pula  (Ravnateljica Romana Vuksan Zuban)

8.        STRUKOVNA ŠKOLA PULA
LUANA PILJAN, Bokordići , Svetvinčenat,  (Ravnatelj Ivo Bebek).

9.        EKONOMSKA ŠKOLA
MATIJA VOLAREVIĆ,Peroj (Ravnatelj Petko Radulović )

10.        MEDICINSKA ŠKOLA
GABRIEL BRAUS, Pula (Ravnatelj Ivan Žagar)

11.        ŠKOLA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE
EMIL BUDAK , Pula (Ravnateljica Višnja Popović)

12.        ŠKOLA PRIMJENJENIH UMJETNOSTI
MARK ŠIRCEL, Rovinj (Ravnatelj Davor Kliman)