Vesela subota u Žminju

Djed Božićnjak kreće na turu po IstrI kako bi na vrijeme uspio obići sve istarske mališane, a prva stanica je – Žminj.

Naime, u Žminju su danas organizirane brojne blagdanske aktivnosti u sklopu bogatog programa Žminjskog Božića, a današnji dan prigodno je nazvan ‘Vesela subota za minji i veli va Žminje’. Tako je u 10 sati započeo božićni koncert u izvedbi gitarskog dua Little Whisper, a u isto je vrijeme započela  i humanitarna prodaja božićnih ukrasa u organizaciji udruge Jak kao Jakov koja će trajati sve do 13:30 sati.

U 11 sati započinje kreativna radionica za djecu Nutty Scientist, dok će u isto vrijeme igraonica Žuti kišobran oslikavati lica i održati radionicu izrade novogodišnjih ukrasa.

U 13 sati započinje predstava „Otmica Djeda Mraza” u izvedbi Teatra Naranča, dok u 13:30 sati žminjskim mališanima u goste stiže Djed Božićnjak kako bi najmlađima podijelio božićne poklon pakete.

Poklome će dijeliti djeci rane i predškolske dobi, s prebivalištem na području Općine Žminj, od navršenih godinu dana života koji nisu polaznici Dječjeg vrtića „Rapčići“ jer će se toj djeci pokloni uručiti u vrtiću.

„Mole se posjetitelji da se pridržavaju važećih epidemioloških mjera“, poručili su iz Općine Žminj.