XXII. POJEDINAČNO I EKIPNO KADETSKO I MLAĐE KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU PERAJAMA

     Prošlog vikenda Ronilačko Sportski klub “Boškarin” Pula bio je organizator “Otvorenog pojedinačnog i ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i mlađe kadete”. Od Istarskih klubova nastupili su i natjecatelji Mladosti iz Medulina. Plivale su se discipline 50, 100, 200 i 400 bifin, 50, 100, 200, 400 i 800 plivanje perajama, 25 apnea te štafete 4×100 plivanje perajama te mix štafete 4×50 plivanje perajama i 4×100 bifin.

     RSK Boškarin nastupio je u sastavu: Karlo Brajković, Tena Vukšić, Maria Rita Kolar, Paola Diković, Lea Mohorović, Jan Rački, Deni Kiridžić, Leon Mijandrušić, Emili Mijandrušić, Ursula Šuperak, Noah Jadreško, Emi Metikoš Crevatin i Lucija Zubčić.

     RSK Mladost nastupio je u sastavu: Barbara Matika, Mihael Botić, Sebastijan Hajnc, Luka Kasalo, Nadezdha Lavrenteva, Dora Komparić, Sara Soldo, Lucas Kolar, Martin Tanushaj, Lana Mohorović, Lucija Diković, Greta Dujmenović, Ilirjana Lleshaj, Isabella Lleshaj, Lara Ilisić, Tea Grakalić, Hana Urti, Jakov Ritoša, Sergej Urti, Arthur Tanushaj, Leon Čupev, Matija Ritoša, Johnny Tanushaj, Lean Metikoš Crevatin, Karlo Reljanović, David Reljanović, Eric Ilisić i Ivor Knežević.

Rezultati RSK MLADOST Medulin

KADETI

Dora Komparić

  • mj. 25 apnea i 50 plivanje perajama
  • mj. 100, 200, 400, 800 plivanje perajama

Barbara Matika

  • mj. 100, 200, 400, 800 plivanje perajama
  • mj. 200 bifin
  • mj. 400 bifin

Nadezdha Lavrenteva

  • mj. 50, 100, 400 bifin
  • mj. 200 bifin

Sebastijan Hajnc

  • mj. 25 apnea
  • mj. 200, 400, 800 plivanje perajama i 200 bifin
  • mj. 100 plivanje perajama

Mihael Botić

  • mj. 50, 100, 200 plivanje perajama i 400 bifin
  • mj. 800 plivanje perajama

Štafete:

  • 4×100 plivanje perajama (Soldo, Komparić, Lavrenteva, Matika) 1.mj. kadetkinje
  • 4×100 plivanje perajama (Hajnc, Kasalo, Kolar, Botić) 1.mj. kadeti
  • 4×50 plivanje perajama MIX (Matika, Komparić, Hajnc, Botić) 1.mj.
  • 4×100 bifin MIX (Matika, Botić, Hajnc, Lavrenteva) 2.mj.

MLAĐI KADETI

Sara Soldo

  • mj. 25 apnea, 100, 200, 400, 800 plivanje perajama
  • mj. 50 plivanje perajama

Lucija Diković

  • mj. 800 plivanje perajama

Lean Metikoš Crevatin

  • mj. 25 apnea
  • mj. 50, 100, 200 bifin
  • mj. 200 plivanje perajama

Matija Ritoša

  • mj. 25 apnea
  • mj. 25 apnea, 50, 100, 200, 400 plivanje perajama

Lucas Kolar

  • mj. 50, 100, 200, 400, 800 plivanje perajama
  • mj. 400 bifin

David Reljanović

  • mj. 400 plivanje perajama, 100, 200, 400 bifin

Štafete:

  • 4×100 plivanje perajama (Reljanović D, Metikoš Crevatin, Ritoša M, Čupev) 1.mj. mlađi kadeti
  • 4×100 bifin MIX (Reljanović D, Diković, Soldo, Kolar) 1.mj.

POČETNICI

Ilirjana Lleshaj

  • mj. 50 plivanje perajama, 100 i 200 bifin
  • mj. 50 i 400 bifin, 100 plivanje perajama

Leon Čupev

  • mj. 50, 100, 200, 400 bifin i 200 plivanje perajama

Štafete:

  • 4×50 plivanje perajama MIX (Lleshaj Il, Ritoša J, Grakalić, Čupev) 2.mj.
  • 4×50 plivanje perajama MIX (Urti S, Tanushaj A, Lleshaj Is, Urti H) 3.mj.
  • 4×100 bifin MIX (Lleshaj I, Ritoša J, Grakalić, Čupev) 1.mj.

 

Rezultati RSK BOŠKARIN Pula

MLAĐI KADETI

Štafete:

  • 4×100 plivanje perajama (Mijandrušić L, Jadreško, Kiridžić, Rački) 3.mj.

POČETNICI

Emi Metikoš Crevatin

  • mj. 50 i 400 bifin, 100 plivanje perajama
  • mj. 50 plivanje perajama i 100 i 200 bifin

Leon Mijandrušić

  • mj. 25 apnea i 100 plivanje perajama
  • mj. 50 bifin i 50 plivanje perajama
  • mj. 100 i 200 bifin

Deni Kiridžić

  • mj. 50 plivanje perajama
  • mj. 25 apnea, 100 i 200 bifin, 100 plivanje perajama
  • mj. 50 bifin

Štafete:

  • 4×100 plivanje perajama (Metikoš Crevatin, Mijandrušić E, Zubčić, Šuperak) 1.mj. početnice
  • 4×50 plivanje perajama MIX (Metikoš Crevatin, Zubčić, Kiridžić, Mijandrušić) 1.mj.
  • 4×100 bifin MIX (Mijandrušić L, Kiridžić, Vukšić, Kolar) 2.mj.

     Natjecatelji Mladosti oborili su Državne kadetske rekorde na 4×100 pp žene (Soldo, Lavrenteva, Komparić i Matika) te 4×50 pp mix (Komparić, Matika, Hajnc, Botić).

     Proglašeni su i najuspješniji plivači natjecanja, Ilirjana Lleshaj (Mladost Medulin) i Emi Metikoš Crevatin (Boškarin Pula) sa istim brojem bodova među početnicama, Leon Mijandrušić (Boškarin Pula) među početnicima, Lucas Kolar (Mladost Medulin) među mlađim kadetima, Petra Robotić (Nevera Rijeka) među mlađim kadetkinjama te Sebastijan Hajnc (Mladost Medulin) među kadetima i Gabrijela Grgić (Dubrava Zagreb) među kadetkinjama.

     U ekipnoj konkurenciji Mladost je zauzela prvo mjesto među djevojčicama, dječacima te sveukupno.