Big Band Pula svira Dukea Ellingtona 15.prosinca u 19.30 sati

Big Band Pula, u sastavu Puhačkog orkestra grada Pule, djeluje od 1996. godine. Od 2008. godine vodi ga trubač Branko Sterpin, koji je nastavio rad prvog, dugogodišnjeg voditelja ovoga ansambla – Davora Lorkovića. Osnovu repertoara čine skladbe iz klasičnog big band repertoara, odnosno razdoblja swinga, a koje su proslavili Frank Sinatra, Benny Goodman, Count Basie i drugi.
Koncertnu večer u Istarskom narodnom kazalištu – Gradskom kazalištu Pula pulski će big band posvetiti Dukeu Ellingtonu, jednom od najutjecajnih glazbenika u povijesti jazz glazbe te izvesti neke od brojnih skladbi koje je “Duke” izvodio sa svojim orkestrom. Pulskom big bandu pridružit će se i gosti, bivši članovi ovog ansambla – Miron Hauser, Jurica Prodan i Jovana Joka.
Organizator je Puhački orkestar grada Pule, uz suorganizatore INK i SAKUD Pula te pokroviteljstvo Grada Pule. Ulaz je slobodan.
Big Band Pula
saksofoni: Luka Vrbanec, Sonja Domitrović, Sandra Burić, Manuel Manzin, Ivan Haubrih, Aida Dražić
trube: Roberto Bernaca, Flora Franjul, Josip Mihalke, Branko Sterpin
tromboni: Gianluca Antonini, Ana Žužić, Marino Bernaca, Davor Božić
gitara: Saša Zorkić
klavir: Carlos Fagin, Andrea Rojnić
kontrabas: Nenad Mirt
bubnjevi: Sebastian Stell.
Naš sljedeći program: Puhački orkestar grada Pule, Blagdanski koncert u INK, 22. prosinca.
