Postignut dogovor oko potpisivanja zajedničkog Sporazuma osuradnji Grada Pula-Pola i Udruge privatnih vrtića

 

Na današnjem sastanku u pulskoj Komunalnoj palači predstavnica Grada Pula-Pola s
predstavnicima Udruge privatnih vrtića postignut je dogovor oko potpisivanja zajedničkog
Sporazuma o suradnji s preostalim članicama Udruge privatnih vrtića koji će vrijediti do 31.
prosinca 2023. godine.

„Drago mi je da je na današnjem sastanku postignut dogovor i da sve skupa ide u dobrom smjeru.
Zajedno ćemo nastojati pronaći dugoročno održive i pravedne modele financiranja usluga
predškolskog odgoja. Zahvaljujem pročelnici Ivani Sokolov i timu te predstavnicama roditelja i
vrtića na zajedničkom trudu i angažmanu samo i jedino na dobrobit djece“, rekao je
gradonačelnik Filip Zoričić.

U međuvremenu će se održavati redovite radne skupine predstavnica Grada Pula-Pola, Udruge
privatnih vrtića i predstavnika roditelja. Na sastancima radne skupine dogovarat će se mogućnost
donošenja zasebne odluke vezano za ekonomsku cijenu djece s teškoćama u razvoju ili

mogućnost sufinanciranja asistenta. Zadatak će radne skupine biti i razgovarati o programu
potpore stručnog tima kao i o drugim načinima/modalitetima financiranja kroz javni poziv za
ustanove, za što je potrebno utvrditi kriterije i načine financiranja. Zajednički će se razmotriti i
eventualni drugačiji načini financiranja na prijedlog članova radne skupine.