Marko Bolković idejni začetnik Festivala Visualia na prijemu kod gradonačelnika Filipa Zoričića

 

Gradonačelnik Filip Zoričić primio je u utorak, 17. listopada 2023. godine u Komunalnoj palači
idejnog začetnika i direktora pulskog Festivala Visualia Marka Bolkovića, povodom iznimno
uspješne organizacije devetog izdanja festivala svjetla od 21. do 23. rujna.
„Čestitam Vam na uspješnoj organizaciji još jednog svjetlosnog spektakla koji ste priredili u
našoj Puli. Zahvaljujem Vam što svojom upornošću, entuzijazmom i nesebičnim kreativnim
radom promičete svoju Pulu. Uzor ste mladim kreativcima, a u Gradu Puli ćete uvijek imati
podršku“, rekao je gradonačelnik Zoričić zaželjevši Bolkoviću još puno uspjeha u organizaciji
novih izdanja Visualie.
Zahvaljujući Festivalu Visualia, Pula je bila čarobna i zabavna, jedinstveni svijet pun svjetlosne
umjetnosti. Od 21. do 23. rujna Pulu je preuzeo Visualia Festival – festival svjetla, koji je ove
godine slavio svoje deveto festivalsko izdanje. Ovogodišnje izdanje obuhvatilo je više od 12

lokacija u prekrasnoj starogradskoj jezgri Pule gdje su posjetitelji imali priliku doživjeti
dvadesetak impresivnih svjetlosnih instalacija, performansa i projekcija.